گرافیست های برتر

برترین گرافیست های جهان

شناخت افراد سرشناس در یک رشته و مشاهده ی نمونه کارهای آن ها، مخصوصا در رشته گرافیک کمک می کند تا بتوان از بهترین گرافیست های جهان الگو برداری کرد و شاید هم یک روزی به یک گرافیست به خوبی آن ها در آن گرایش از طراحی گرافیکی تبدیل شد ولی جالب اینجاست که بیشتر این طراحان فقط در یک حوزه گرافیکی فعالیت نمیکردند و در چندین حوزه  تخصص و محبوبیت داشتند.طراحی گرافیک در همه دنیا از گذشته تا امروز یکی از پر طرفدارترین گرایش های هنر بوده و طراحان بسیارمشهوری در این حوزه مشغول به کار بوده اند.طراحان در تلاش هستند که با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیكی و یا با طراحی‌های دستی،‌ مفاهیم بصری را به افراد دیگر انتقال دهند وهمچنین آن‌ها ساخت هویت بصری كسب و كارهای كوچك و بزرگ را عهده دار هستند.هرسال بیست و هفتم آوریل برای طراحان گرافیک یک روز ویژه و گرامی میباشد.امکان دارد تصور کنید که طراحی گرافیک صنعت نو میباشد در حالی که قرن‌هاست به دست طراحان بی‌شماری در حال رشد و تغییر است.

برترین طراحان جهان:

1_راب جانوف:

راب جانوف

اولین کسی که باید به عنوان یکی از بهترین گرافیست های جهان درباره او دانست راب جانوف است، شاید سوالی برایتان پیش بیاید که چرا باید درباره راب جانوف بدانیم مگر او چه کسی است؟ پاسخ آن ساده میباشد، طراح لوگوی شرکت اپل. راب جانوف در سال 1977 زمانی که در آژانس تبلیغاتی رجیس مک کنا (ad agency Regis McKenna) کار می کرد لوگوی تجاری شرکت اپل را طراحی کرد، هرچند در ابتدا این لوگو به شکل ساده ی حال حاضر نبوده  اما بعد ها لوگوی سیب گاز زده را به سبک مینیمالیستی و ساده طراحی  کرد.راب جانوف در سال 2017 میلادی ریدیزاین لوگوی بیمه سینا را با شریک تجاری ایرانی خود در تهران شروع کرد.

2_چیپ کید:

چیپ کید

یکی از طراحان گرافیک بسیار معروف نیویورک است  که کارهای فوق العاده زیبایی در طراحی جلد کتاب های نویسندگان مشهوری مانند آلفرد.آ.نوپف، جیمز الروی و مایکل کریتون  را در کارنامه ی خود میبیند. پارک ژوارسیک از جمله طراحی جلد کتاب های شاخص  وی می باشد که در سال 2005 به چاپ رسیده است.

3_کارولین دیویدسون:

کارولین دیویدسون

لوگوی نایک را کارولین دیویدسون یکی از بهترین گرافیست‌های جهان طراحی کرد.دیویدسون، با ایده گرفتن از الهه یونانی نایک، در نظر داشت با استفاده از این کار سرعت و جنبش ناگسستنی خود را نشان دهد.swoosh Nike در سال 1971 توسط کارولین دیویدسون در دوران دانشجویی وی طراحی شد.

4_سائول باس:

سائول باس

سائول باس نامی محبوب در دنیای طراحی است؛ افسانه‌ای است که احتمالاً قبلاً با کارهایش روبرو شده‌اید. باس با کار خود در دهه 1950 در طراحی پوسترهای نمادین فیلم‌ها در دنیای طراحی تأثیر خود را گذاشت و  یکی از مشهورترین طراحان گرافیک در قرن بیستم به حساب میاید که در زمینه ی طراحی پوستر، طراحی لوگو و آرم و طراحی کاراکتر، تیتراژ فیلم و سینما فعالیت میکرد. یکی از معروف ترین کارهای هنری او همکاری با آلفرد هیچهاک میباشد. سائول باس که متولد 1920 در نیویورک است، در سن 76 سالگی در 25 آوریل 1996 درگذشت. سائول باس یکی از اولین طراحان گرافیک بود که سینما و گرافیک را به هم پیوند زد.لوگو Kleenex ،Girl Scout و AT&T از طراحی‌های ماندگار سائول باس محسوب میشود.

5_استفان ساگمیستر:

استفان ساگمیستر

استفان ساگمیستر یکی از بهترین  طراحان گرافیک معروف دنیا در عصر حاضر میباشد. وی اتریشی ا. استفان بنیان گذار شرکت Sagmeister & Walsh است که با شریک تجاری خود  جسیکا والش آن را تاسیس کرده است. استفان در دانشگاه هنر وین تحصیل کرده و آثار او در معتبرترین نمایشگاه های سرتاسر دنیا به نمایش عموم گذاشته می شود، البته او در حوزه ی طراحی پوستر و طراحی کاورهای موسیقی نیز بیشتر فعالیت می کند اما طراحی های دیگری  برای شرکت خود انجام می دهد.

6_دیوید کارسون:

دیوید کارسون

دیوید کارسون طراح گرافیک و کارگردان هنری اهل کورپوس کریستی شهری در جنوب ایالت تگزاس امریکا می باشد. وی چهار سال را به عنوان یک طراح پاره وقت برای مجله Transworld Skateboarding گذراند. در سال 1989 کارسون، مدیر هنری مجله Beach Culture شد. دیوید کارسون برای طراحی خلاقانه و نوآورانه خود در مجله ی ریگن شناخته شده میباشد. اگرچه او قبل از چاپ مجله تنها شش شماره تولید کرد، اما کار کردن در آن جا باعث شد که بیش از 150 جایزه طراحی  را بدست آورد.

7_میلتون گلاسر:

میلتون گلاسر

میلتون گلاسر یکی دیگر از طراحان برتر دنیای امروزه  میباشد. وی طراح پرکاری است و علاوه بر طراحی پوستر و طراحی لوگو، به تدریس طراحی در دانشگاه هنرهای تجسمی نیویورک هم می‌پردازد. با نگاهی به طراحی‌های انجام‌شده برای بسیاری از برندهای نام‌آشنای دنیا، گاهی با آثاری روبرو می‌شویم که بسیار ساده و البته بامعنا و تأثیرگذار است. ازنظر میلتون گلاسر، هنر طراح گرافیک در به نمایش گذاشتن  طرح‌های بسیار ساده و قابل‌درک بارنگ‌های فلت، خطوط و المان‌های مختلف مطرح میشود.او در سال ۱۹۲۹ در نیویورک آمریکا متولدشده و لوگوهای معروفی در مدت ۹۰ ساله عمر خود طراحی کرده که یکی از نمونه‌های آن لوگویی میباشد که برای شهر نیویورک طراحی کرد و در سال ۱۹۷۷ باعث جذب بیشتر توریسم در این شهر شد.

8_مایکل بیروت:

مایکل بیروت

مایکل بیروت در سال 1980 از دانشکده معماری و هنر سین سیناتی فارغ التحصیل شده بود و ده سال در Vignelli Associated  کار کرد وبعد از آن در سال 1990 به Pentagram ملحق شد. برخی از مشتریان او در Pentagram شامل نیویورک تایمز، بنیاد رابین هود، آزمایشگاهMIT، مسترکارد، بابی فلی بولد فودز (Bobby Flay Bold Foods)، دانشگاه پرینستون، نیویورک جتس (the New York Jets) و آکادمی موسیقی بروکلین بودند. بیروت محتواهای پیچیده را به قدری ساده بیان میکرد که خواندن و تحلیل آن آسان میشد.

9_لستر بیل:

لستر بیل

از طریق طرح‌های الهام بخش و نگرش انقلابی خود نسبت به طراحی، در جامعه طراحی تاثیر زیادی برجای گذاشته است. بیل این ایده را به شغل های آمریكایی ارائه کرد كه به طراح گرافیك باید به عنوان حل كننده‌ی خلاق مسئله كه باید بیشتر در بخش بازاریابی مشاركت داشته باشد؛ دیده شود. نگرش بیل نسبت به طراحی و همچنین طراحی‌های قدرتمند او سبب میشود که طرح‌های او به عنوان استانداردی برای طراحان گرافیک در نظر گرفته  و طراحان فعلی بتوانند براساس آن کار خود را ارزیابی کنند.

10_پائول رند:

پل رند یک طراح گرافیک امریکایی در حوزه طراحی پوستر و طراحی لوگو حرفه ای است. از پوستر های مشهوری که او طراحی کرده  می توان به پوستر “متفاوت فکر کنید” شرکت اپل اشاره کرد، او را بیشتر به خاطر طراحی لوگوهای IBM ، UPS ، Enron ، Morningstar ، Inc. ، Westinghouse ، ABC و Next هم می شناسند. پل رند همچنین یک کارگردان و مدیر هنری نیز میباشد.در سال ۱۹۵۶ پل رند، حروف در لوگو را به دلیل اهمیت و شهرت بی نظیر شرکت IBM پر رنگ تر کرد و در سال 1972 مجبور به تحولاتی در لوگوی شرکت IBM شد که آن را به طراحی لوگو مهندسی کرد که پویایی و سرعت و تنوع شرکت را نشان دهد که یکی از بهترین لوگو های طراحی شده او به حساب میاید. پل رند یکی از مشهورترین طراحان امریکایی است. او در سال 1996 در نورواک امریکا بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

11_جورج لوویس:

جورج لوویس

جورج لوویس از اولین طراحان گرافیکی است که به طراحی مجلات روی آورد.او در سال 1962 تا 1972 در مجله ی US Esquire مشغول به فعالیت بود و جلوه های بسیار بحث برانگیزی را در این مدت 10 سال طراحی کرد. از معروف ترین نمونه کارهای طراحی این طراح گرافیک، می توان به طراحی انجام شده برای محمد علی کلی در سال 1968 اشاره کرد.

12_آلن فلچر:

آلن فلچر

الن فلچر یکی از فعالان برجسته در حوزه گرافیک در دوران خود میباشد. او از شرکای پنتاگرام بوده . وی چندین دهه در شرکت پنتاگرام مشغول به کار بوده است. آلن فلچر در سال 1989 برای موزه V&A لوگویی را طراحی کرد که هنوز هم علاوه بر جذابیت و زیبایی، یک نشان تجاری خاص نیز به حساب می آید.

13_ماسیمو ویگنلی:

ماسیمو ویگنلی

ماسیمو ویگنلی هم یکی دیگراز طراحان معروف و جزو بهترین گرافیست‌های جهان بحساب می آید. او در سال 1960 در ایتالیا متولد شد و در سال 2014 دار فانی را ودا گفت و میراثی از برخی از نمادین‌ترین کار طراحی 50 سال گذشته را بر جای گذاشت.  اوکه در دهه 1960 از میلان به نیویورک مهاجرت کرد و به یکی از تأثیرگذارترین طراحان قرن 20 تبدیل شد. در سال1967، وینگلی توسط طراح صنعتی هنری دریفوس، که در حال مشاوره برای شرکت‌های هواپیمایی بود، به شرکت ایرویز معرفی شد. سپس برای طراحی آرم و مارک تجاری برای شرکت استخدام شد. کیف‌های قهوه‌ای “Brown Bags” که او طراحی کرده است هنوز هم در جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد. رویکرد ماسیمو ویگنلی در طراحی بر پایه دو اصل خوانایی و ملیت بود و یکی از اثار مهم و معروف وی طراح لوگوی شرکت فورد میباشد.

14_الکس تروچوت:

الکس تروچوت

الکس تروچوت (Alex Trochut) زاده 1981 یک هنرمند اسپانیایی، طراح گرافیک، تصویرگر و نگارگر میباشد. متولد بارسلونا و در حال حاضر در بروکلین نیویورک اقامت دارد. او جلدهای آلبوم را برای تک آهنگ “Roar” (کتی پری) در سال 2013 طراحی کرده است.  الکس نوه گرافیست اسپانیایی Joan Trochut بوده که وی نیز یکی از بهترین طراحان گرافیک اسپانیا بحساب می آید.

چرا طرح تاپ؟…

ما برای شما حرفه ای ترین و باکیفیت ترین فایل های مورد نیاز تدوین و طراحی را با به صرفه ترین قیمت، آماده کرده ایم تا بتوانید پروژه هایتان را در سطح حرفه ای ارائه دهید.

بالاترین کیفیت محصولات

بالاترین امنیت خرید

خرید و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست