فوتیج کروماکی:

یک تکنیک جلوه های ویژه سینمایی برای روی هم قرار دادن چند تصویر و یا فیلم میباشد. به این ترتیب که از اشیا یا افراد تصاویری روبه روی پرده‌ای  سبز یا آبی گرفته شده و با تصاویر مطلوب از پیرامون ادغام می‌شود.

کروماکی چیست؟

کروماکی یا کروماکی کردن روشی برای ترکیب کردن دو فریم یا دو تصویر مختلف میباشد . به صورتی که  گستره ای از رنگ ها از تصویر اول با رنگ یا رنگهایی از تصویر دوم جایگزین میشود.

کاربرد فوتیج کروماکی:

.تکنیک کروماکی از جمله تکنیک‌های پرکاربرد در سینمای جهان میباشد که با حذف رنگ زمینه که معمولا به رنگ سبز، آبی یا قرمز است امکان برش تصویر در یک قاب را به فیلم‌ساز می‌دهد.کروماکی کردن  در  فیلم سازی برای جایگزین کردن یک هنرپیشه در فضایی دیگر،که مورد نظر سازنده فیلم میباشد بکاربرده میشود.کروماکی در سینما و تلویزیون کاربرد زیادی دارد.کروماکی در فیلم ها برای تعویض بک گراند تصاویر با تصاویر تخیلی که با کامپیوتر ساخته میشوند ویا تصاویری که بعدا قرار است فیلمبرداری شوند به کار برده می شود.غیر از ساخت فیلم از این روش میتوان برای گزارش های هوا شناسی و ساخت برنامه های سرگرم کننده  زنده نیز بکاربرد.

چرا رنگ سبز؟

چرا رنگ سبز؟

علت اینکه از کروماکی رنگ سبز بیشتر استفاده می شود به دلیل این است که کمترین شباهت را پوست انسان دارد.انتخاب رنگ آبی یا سبز به  لباسی ک بازیگر  پوشیده و چه تصویری قرار است در پس زمینه گذاشته شود بستگی دارد.

نحوه استفاده از فوتیج کروماکی:

.برای این کار بازیگر را جلوی پرده قرار داده و بعد رنگ پرده را از فیلم  حذف میکنند تا  جای آن صحنه پس زمینه ی مورد نظر را جایگزین کنند.این روش بصورت زیادی استفاده میشود به  دلیل این که ارزانتر از فیلم برداری در فضای طبیعی میباشد و  فضای مورد نظر فیلمساز دور از دسترس و فیلمبرداری در آنجا هزینه بر و خطرناک  است.

چرا طرح تاپ؟…

ما برای شما حرفه ای ترین و باکیفیت ترین فایل های مورد نیاز تدوین و طراحی را با به صرفه ترین قیمت، آماده کرده ایم تا بتوانید پروژه هایتان را در سطح حرفه ای ارائه دهید.

بالاترین کیفیت محصولات

بالاترین امنیت خرید

خرید و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست